Aktualności

1/8 PP KPZPN: Mustang Ostaszewo 2-5 Elana Toruń

• autor: lolo14, 2018-05-10 08:51

W 1/8 Pucharu Polski KPZPN Mustang podejmował na własnym stadionie Elanę Toruń.
Nasza drużyna rozpoczęła to spotkanie bez respektu dla wyżej notowanego rywala i już w 5 minucie mogła objąć prowadzenie po akcji Ciężkowskiego. Rywale byli jednak konkretniejsi i szybko objęli prowadzenie 0-2. Mustang odpowiedział w 27 minucie dobrą akcją, którą goście przerwali faulem w swoim polu karnym. Masato Hayashi po raz kolejny w tym sezonie podszedł do jedenastki i pewnym strzałem strzelił gola kontaktowego. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy wyniku 1-2, Elana przeprowadziła szybką akcję lewym skrzydłem, która zakończyła się trafieniem na 1-3.
Drugą połowę nasz zespół zaczął od mocnego uderzenia od którego 3-ligowiec mocno się zachwiał. W 47 minucie kapitalną bramkę na 2-3 z rzutu wolnego zdobył Tomasz Weber i Mustang od razu starał się pójść za ciosem. Trener Zamiatowski wprowadził jeszcze na boisko świeżych ofensywnych zawodników, ale Elana zachowała koncentrację i przetrzymała trudny okres. Dopiero 75 minuta przyniosła im bramkę z rzutu wolnego i pozwoliła uspokoić boiskowe wydarzenia. Końcówka meczu należała już do torunian, którzy w 85 minucie ustalili wynik meczu na 2-5.

Podsumowując. Pomimo, że nie uda się naszej drużynie powtórzyć sukcesu w Pucharze Polski z ubiegłego sezonu, to wczorajszy mecz z pewnością nie przynosi klubowi wstydu. Mustang zaprezentował się z bardzo dobrej strony w rywalizacji z 3-ligowcem z którym przez większość meczu toczył wyrównany bój. Rywalom dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

Bramki:
11' - 0:1 - Mariusz Kryszak (rzut karny)
13' - 0:2 - Mateusz Stąporski
27' - 1:2 - Masato Hayashi (rzut karny)
40' - 1:3 - Daniel Kraska
47' - 2:3 - Tomasz Weber
75' - 2:4 - Mariusz Kryszak
85' - 2:5 - Aleksander Chmielewski

Skład Mustanga:

Na zmiany weszli:
60' - Dudek -> Mazerski
60' - Niejadlik - Ciesielski
75' - Wach -> Grunenberg
80' - Weber -> Orzechowski