Logowanie

Aktualności

12 kolejka: Pomorzanin Toruń 2-0 Mustang Ostaszewo

• autor: lolo14, 2017-10-29 07:59

W 12 kolejce spotkań Mustang mierzył się w Toruniu z liderem ligowej tabeli, miejscowym Pomorzaninem.
Nasza drużyna rozpoczęła to spotkanie w swoim stylu, ponieważ długo utrzymywała się przy piłce i spokojnie konstruowała akcje. W 15 minucie meczu Mustang wyprowadzał szybką kontrę, którą przerwał jeden z obrońców gospodarzy. Niestety faulowany w tej sytuacji Patryk Ciężkowski doznał poważnego urazu barku i zamiast kontynuować grę, musiał udać się do szpitala. Trener Zamiatowski zmuszony został do dokonania zmian ustawieniu i taktyce, ale gospodarze zdołali w międzyczasie wyjść na prowadzenie po dość kuriozalnej sytuacji. W 25 minucie bramkarz Pomorzanina wybijał piłkę podaną mu z autu i ten sposób zaliczył asystę przy golu. Futbolówka kozłując przeszła całe boisko, a Bartosz Goszka był bez szans w pojedynku sam na sam z zawodnikiem Pomorzanina. Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy.
Mustang od początku drugiej połowy grał piłką i szukał sposobu na doprowadzenie do remisu. Gospodarze postawili jednak na szczelną defensywę i umiejętnie przerywali nasze akcje. Mimo przewagi w posiadaniu piłki nasza drużyna nie potrafiła wypracować sobie klarownych okazji do strzelenia bramki. Miejscowi natomiast w 75 minucie zdołali wykorzystać rzut rożny i podwyższyli prowadzenie na 2-0. W końcowych minutach Mustang mógł jeszcze zdobyć bramkę, ale dośrodkowanie Owczarczyka i strzał Kaźmierczaka okazały się minimalnie niecelne. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 i trzy punkty zostały w Toruniu.

Kolejny mecz Mustang rozegra na własnym boisku przeciwko Startowi Pruszcz. Spotkanie wyjątkowo zostanie rozegrane w niedzielę, 5 listopada o godzinie 13:00.