Logowanie

Aktualności

1/8 OPP: Mustang Ostaszewo 5-3 Polonia Bydgoszcz

• autor: lolo14, 2017-03-30 09:32

W 1/8 Okręgowego Pucharu Polski los skojarzył nasz zespół z Polonią Bydgoszcz i tym samym dał nam okazje do rewanżu za ligową porażkę sprzed półtora tygodnia.

Niestety początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy po 10 minutach prowadzili już 0-2. Mustang nie zamierzał się jednak poddawać i cierpliwie konstruował swoje akcje ofensywne. Jedna z nim z nich przyniosła efekt i po dograniu Ciężkowskiego bramkę kontaktową zdobył Dudek. Później Mustang poszedł za ciosem i nadal atakował, ale zamiast bramki na remis, to goście po dalekim wyrzucie z autu podwyższyli swoje prowadzenie.  Wyniki do przerwy: 1-3.

Na drugą połowę Mustang wyszedł w tym samym składzie, natomiast trener Polonii dokonał aż trzech zmian. W 50 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Na szczęście kapitalną interwencją popisał się nasz bramkarz Kamil Zając i złapał strzał z 11 metrów zawodnika Polonii. Bez wątpienia był to kluczowy moment tego meczu, ponieważ po tej sytuacji Mustang ruszył do ataków i zdominował całkowicie rywalizacje. W przeciągu 15 minut gole dla naszego zespołu zdobyli: Ciężkowski po asyście Dudka, Hayashi z rzutu karnego po faulu na Piotrowskim oraz ponownie Ciężkowski, tym razem po podaniu Mazerskiego. Tym sposobem w 75 minucie Mustang prowadził już 4-3. Ostateczny wynik meczu ustalił w 85 minucie Ciężkowski, który po indywidualnej akcji trafił na 5-3 i tym samym skompletował hat-tricka!

W kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski Mustang zmierzy się Liderem Włocławek, a spotkanie najprawdopodobniej zostanie rozegrane 26 kwietnia.